• کیبورد فارس‌تپ (FarsTap)

  یکی از عمده و بارزترین مشکلات کاربران دستگاه‌های اپل و به طور کلی دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS نبود یک کیبورد فارسی برای تایپ کردن است. تا پیش از صدور اجازه استفاده توسعه دهندگان از برنامه‌های شخص ثالث در سیستم عامل iOS توسط اپل کاربران تنها به کیبوردهای عربی اکتفا میکردند و به واسطه آن نیاز خودشان را در زمینه تایپ لغات و جملات فارسی برطرف می‌کردند.

 • سرعت سنج (Speedtest)

  اپلیکیشن SpeedTest می‌تواند به شما در اندازه‌گیری سرعت آپلود و دانلود خود کمک کند. همچنین از دیگر قابلیت‌های دیگر این برنامه می‌توان به نمایش آی پی و سرورهای در دسترس نیز اشاره کرد.
  این نرم افزار که توسعه داده شده توسط شرکت Ookla می‌باشد پیش از این از طریق وب‌سرویس Speedtest.net این امکان را در اختیار میلیون‌ها کاربر قرار داده بود تا با تعیین سرعت دریافت و ارسال آن‌ها اطلاعات دقیقی را از سرویس‌دهنده اینترنتشان در اختیارشان قرار دهد.

 • مترجم گوگل (Google Translate)

  کتاب‌های نویسندگان بزرگ در سراسر دنیا، بسیاری فیلم‌های برنده جوایز بین‌المللی، مقالات علمی، مجلات مطرح، دفترچه لوازم خانگی غیر ایرانی، این‌ها نمونه‌هایی از نیازهای ما به زبان‌های دیگر مخصوصا انگلیسی است.
  جدای از آن، در دنیای امروز برای استفاده بهتر و حداکثری از دستگاه‌های هوشمند و به دست آوردن اطلاعات علمی و باخبر شدن از تمامی رویدادهای جهان اطراف، به دانستن زبان‌های خارجی بیش از پیش نیازمندیم.
  کلاس‌ها و کتاب‌های آموزش زبان تا حد زیادی توانسته‌اند ما را در این زمینه یاری کنند.

 • کیبورد گوگل (GBoard)

  برای کسانی که مثل من همیشه در بین صحبت‌هایشان نیاز به جست و جو در گوگل پیدا می‌کنند، Gboard یک کیبرد یا صفحه کلید مناسب خواهد بود، که به تازگی توسط شرکت Google ارائه شده است و به راستی جای خالی چنین اپلیکیشنی از سوی این شرکت احساس می‌شد.

  نحوه‌ی کار؛