شما اینجا هستید

ارتباطات

یان کوم در سال ۲۰۰۹ و به واسطه پس‌اندازی که از زمان کارمند بودنش در کمپانی یاهو به دست آورده بود تصمیم گرفت تا استارت‌آپی نو را مستقل از شرکت‌های دیگر تاسیس کند، او در همان سال نام واتس اپ را برای استارت‌آپ و اپلیکیشن نوپایش انتخاب کرد.

پس از نامگذاری و توسعه اولیه واتس اپ، در نهایت به طور رسمی در ۲۴ فوریه ۲۰۰۹ شرکت سهامی واتس اپ در کالیفرنیا تاسیس می‌شود و چند سال بعد یان کوم صاحب یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین اپلیکیشن‌های ارتباطی می‌شود.

واتس اپ به انگلیسی Whatsapp یکی از قدیمی‌ترین، امن‌ترین و البته محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان در سیستم...

اپلیکیشن رسمی پلی استیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی‌اواس به رایگان در اختیار علاقه‌مندان به بازی قرار گرفته و به آن‌ها امکان کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازی‌های کنسولی‌شان را بر روی تلفن همراهشان می‌دهد.

یان کوم در سال ۲۰۰۹ و به واسطه پس‌اندازی که از زمان کارمند بودنش در کمپانی یاهو به دست آورده بود تصمیم گرفت تا استارت‌آپی نو را مستقل از شرکت‌های دیگر تاسیس کند، او در همان سال نام واتس اپ را برای استارت‌آپ و اپلیکیشن نوپایش انتخاب کرد.

مدت زمانی از عرضه اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام می‌گذرد. این نرم افزار با توجه به بستر امن و کاربردی که برای کاربران اندروید و IOS فراهم کرده است، مورد استقبال با شکوه کاربران قرار گرفت؛ اما همانند دیگر اپلیکیشن‌ها علاوه بر مزایا دارای معایبی هم بود. یکی از گزینه‌هایی که اکثر مردم از برنامه چت توقع دارند قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری است که تلگرام این امکان را ندارد.

اگر می‌خواهید پیام‌های دریافتی خود را بدون اینکه طرف مقابل متوجه شود بخوانید یا به صورت آفلاین به شبکه‌های اجتماعی خود سر بزنید، می‌توانید از برنامه دیدبان استفاده کنید.

پیام‌رسان گوگل الو، در ۱۸ می ۲۰۱۶ معرفی و در ۲۱ سپتامبر در دسترس عموم کاربران قرار گرفت؛ همانطور که از نام این پیام‌رسان مشخص است محصولی است از شرکت بزرگ گوگل.

برنامه‌های ارتباطی، این روزها بخش مهمی از اپلیکیشن‌های موجود روی دستگاه‌های افراد را به خود اختصاص داده‌اند، این روند تا به حدی رو به رشد بوده و همچنان هم ادامه دارد که پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور مفهوم پیام کوتاه یا SMS کم کم کاربرد اصلی و اولیه خود را از دست داده و میدان را به اپلیکیشن‌های ارتباطی دیگر با امکانات بیشتر واگذار کند.

بعد از این همه مدت استفاده از اپلیکیشن‌های خارجی برای چت کردن، وقتش رسیده که یک اپلیکیشن ایرانی را هم امتحان کنیم. آی‌گپ یک برنامه پیام رسان رایگان در دسترس برای آندروید و سایر پلتفرم‌ها است که تازه به بازار ایرانی معرفی شده. این برنامه مزیت‌های اپلیکیشن‌های مختلف چت را در یک نسخه سبک جمع کرده است. امکان چت شخصی و گروهی و قابلیت انتقال سریع انواع فایل که لب کلام هستند.

/ ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

تلگرام که پیش‌تر به بررسی آن پرداختیم اپلیکیشنی است که توسعه دهندگان آن با عرضه آن پا به میدان رقابت با اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مانند واتس‌آپ گذاشتند و به سرعت با ایده و خلاقیت‌هایی که آن‌ها در تلگرام پیاده کردند حتی از رقبای خود جلو زدند و در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردارشدند و بر سر زب

/ ۱۳ دى ۱۳۹۵

در سال های دور اگر کسی از اطرافیان ما در خارج از مرز کشور زندگی میکرد، شنیدن صدایش کاری آسان نبود. علاوه بر هزینه قبض تلفن و خرید کارت های تلفن خارج از کشور ممکن بود اتصال برقرار نشود و مشکلاتی از این قبیل همواره بر سر راه بود.

صفحه‌ها